Komentáre k zápasom

Dnes je 7. dec 2021

10 : 6

      Fodi vs PetoG       23. nov 2021


Komentár sa pripravuje.

Tento týždeň píše komentár k zápasu jeden z nasledujúcich hráčov:

  –  Fodi
  –  Bater
  –  Maťo

3 : 10

      Pišta vs Maroš       16. nov 2021


Komentár sa pripravuje.

Tento týždeň píše komentár k zápasu jeden z nasledujúcich hráčov:

  –  Andrej
  –  Maťo
  –  Fodi
  –  Paťo
  –  Majo
  –  Maroš

6 : 4

      Jombo vs Pišta       9. nov 2021

Po takmer mesiaci nadobudla supiska opat plnu ucast 12 borcov. To davalo tusit, ze zapas bude mat vysoke tempo i patricne grady. Taktizovanie zacalo uz v satni, ked sa Maros vzdal losovania. Urobil tak zrejme preto, aby nemusel niest kapitansku zodpovednost a mohol sa sustredit len na svoj vlastny vykon :D

Uvod zapasu patril obom muzstvam. Bol to vsak za ciernych Pista, ktory spicakom skoroval zo strednej vzdialenosti. Jojo doteraz tvrdi, ze lopta pocas letu zmenila smer. Tomu nik neveri, mozno snad len opravari alebo predajcovia lopt. Druhy gol upratal po dorazke Zizo. Nasledne Majo briliantne vypocital odraz od zinienky a vonkajsim falsom-blafakom napol siet. Stvrty kusok do zbierky pridal po krasnej prihravke do behu opat Zizo. To bol gol za ktory nik z bielich nemohol; jednoducho ciernym vysla pekna akcia!

A nielen to. Cierni boli stale pri chuti a vychadzalo im vsetko. Agilny Roman vyprodukoval situaciu, o ktorej sa bude este minimalne tyzden pisat. Po individualnej akcii vystrelil na Marosa v brane, lopta sa odrazila od jeho nohy do brvna a odtial von. Nasledovala mensia -hadka- diskusia, v ktorej niektori tvrdili, ze sa lopta odrazila zvnutra brany. Kedze rozhodcom bol prave Maros, tak gol neplatil:) Tak ci onak na tabuli stale svietilo hrozivych 0:4 a na vitazstvo bielych bol kurz 12,5. Stavkari zaujem nejavili.

Potom vsak nastala na Gercenke pomerne nevidana vec. Jombovi sa podarilo skorovat gol hlavickou. A zrazu bolo 2:4. No a nasledovala este nevidanejsia vec, ked cierni miesto toho aby si strazili svoj dvojgolovy naskok a hrali zo zabezpecenej obrany, nezmyselne otvorili hru zaco ich trestal Maros tretim golom. Stav bol teda 3:4 a vyrovnanie viselo na vlasku.

To sa nakoniec podarilo ked Fodi vysunul Jomba a ten sam na brankara nezavahal. Hned nato som zo striedacky pozoroval navlas rovnaku akciu ked Fodi vysunul Marosa a ten sam na brankara jaslami prestrelil Misa. V zavere cierni tlacili co to dalo, individialne vynikali najma kapitan Pista, ale tiez Roman a Zizo. Na vyrovnanie to nestacilo. Otvorenu obranu este potrestal Pato strelou do vinkla a o vitazovi dnesneho duelu uz nebolo pochyb. Biele vitazstvo sice nezasluzene, ale zato vydrete. Futbal nema logiku.
(Jombo)

5 : 5

      Paťo vs Grog       2. nov 2021

Tmaví hrali 40 minut výborne, pohyblivo, stíhali sa vrátiť zveľadili svoj nádskok na 5-0 a za stavu 5-1 nevyužili ďalšie dobré príležitosti na šiesty, príp. siedmy gól. V závere však začali hrať ležérne, akoby sa im už nič nemohlo stať a bieli to dokonale využili, vygradovali tempo a v samom závere vyrovnali. (Roman)

2 : 7

      Bater vs Paťo       26. okt 2021

Keďže účasť je v pokoronovom období trochu diétna, opäť sa hralo 5 na 5 bez možností striedania, tentokrát s oranžovou loptou. Tmaví začali mohutným držaním lopty, ktorú nedali súperovi vôbec zadarmo a po chvíli aj otvorili skóre. Bieli sa snažili často nahadzovať lopty pred bránu do kotla ale z mnohých pokusov sa im podarili skórovať iba raz. Naopak na opačnej strane zasypalo súpera peknými strelami duo Paťo-Fodi a bolo razom už 5-1. Sporným sa stal okamih vysokej nohy Batera, ktorému nebol uznaný gól ešte za stavu 3-1. Záver sa dohrával v kľudnejšom a pokojnejšom tempe, čierni z mnohých šancí a protiútokov ešte upravili na konečných 7-2.(Roman)

5 : 6

      Grog vs Marian       19. okt 2021

Zápas ovplyvnil Majo, ktorý sa o tom, že je utorok, dozvedel až z Grogovho telefonátu minútu pred začiatkom zápasu. Začalo sa hrať teda 4 na 4. Hneď prvá akcia a prvá strela čiernych skončila gólom. Potom to bieli nepochopiteľne otvorili, hrali väčšinou bez brankára a do prázdnej brány dostali ďalšie dva góly. Po príchode Maja sa hra trochu vyrovnala a gól dali aj bieli. Čierny si ale po celý zápas držali 2-3 gólový náskok a hrali v kľude. Bieli napriek tomu bojovali a ku koncu zápasu ešte dotiahli na rozdiel jedného gólu. Viac im ale čierni nedovolili. Gólovo sa darilo Andrejovi, ktorý rozhodol troma gólmi.
(Žižo)

3 : 3

      Roman vs PetoG       12. okt 2021

Už pri losovaní Romana a Peťa na chodbe bolo viac otáznikov, nakoľko bolo viac SUBov a nevedelo sa čo odkoho očakávať. Čierny nakoniec s nabitými hviezdami vstúpil do zápasu ostro, kde Patrik nekompromisným špicákom otvoril skóre. Následne si otvoril strelecký účet v prestížnej Gercen lige aj Mates a vyrovnal. Čierny mali v hre dopredu navrch a vo väčšine zápasu viedli. Čierny mali tlak, dokonca aj PetoG mal 3 breaky, ktoré sa bielym podarilo ustrážiť. Biely väčšinu zápasu dotahovali a darilo sa im v obrane a z breakov sa im podarilo aj šťastným golom vyrovanať na 3:3. Ku koncu ešte nekompromisný volej od Fodiho oznámil brvnom, že tento zápas sa skončí remízou.
(Mišo)

8 : 4

      Fodi vs Majo       5. okt 2021

Pri tentokrat verejnom losovani boli rozne šumy a okrem ineho nam Grog vsetkym pripomenul pravidlo 1,1,1,2,1,1,... Tempo zapasu kopirovalo skutocnost, ze hrame 5-ti na 5-tich bez striedacky. Bieli sa ujali v prvej tretine vyraznejsieho vedenia. Stacilo vsak par zlych okamihov na strane bielych a dravy a nekompromisny kanonier Miso zabezpecil priblizne v polke zapasu, ze zrazu bolo 5:4. Cierni boli v laufe a divaci uz verili vo vyrovnanie. Potom vsak opat prisli chvile bielych, plus zraneny Maros odkracal bolestivo do brany. Bieli postupne zvysovali a na konci uz kontrolovali vysledok 8:4. Treba poznamenat, ze Miso zaznamenal "hatrick hatricku" a to dokonca v poslednych troch zapasov.
(Bater)

7 : 7

      Žižo vs Maťo       28. sep 2021


Komentár sa pripravuje.

Tento týždeň píše komentár k zápasu jeden z nasledujúcich hráčov:

  –  Grog
  –  Bater
  –  Jombo
  –  Mišo
  –  Maťo
  –  Žižo
  –  PetoG
  –  Fodi
  –  Paťo
  –  Marian
  –  Majo

4 : 8

      Paťo vs Fodi       21. sep 2021

Už pri losovaní Fodiho a Paťa bolo vidno, že sa v zápase pôjde o veľa a že obe mužstvá pôjdu naplno. Hneď úvod udreli bieli, ktorí vyhrávali 1:0 aj 2:1. Potom ale čierni roztočili kombinačný a kondičný kolotoč a začali ničiť bielich výborne ralizovanými prečísleniami. Zápas sa lámal za stavu 2:4 pre čiernych, keď bieli mali dlhší časový úsek viac z hry, ale na 2:5 skórovali čierni a komfortný náskok si udržali až do konca stretnutia. Oko diváka (spoza okien) potešili hlavne viacnásobné výmeny lôpt Groga a Miša (sub) pri prečísleniach čiernych, ktoré boli často zakončené gólom.
(Žižo)

4 : 5

      vs       14. sep 2021

Zápas ovplyvnila neúčasť Batera, ktorý hrubým spôsobom porušil pravidlá Gercenligy a svojvoľne neprišiel na zápas. Dieru zaplátal na prvých 15 minút (myslím) Guniho syn, a následne Pišta, ktorý sa náhodne prišiel „pozrieť“ na zápas. Prvá časť zápasu vyšla lepšie bielim, ktorí približne v polovici zápasu vyhrávali 3:1. Potom sa ale začali presadzovať aj čierni, ktorí 4-gólovou šnúrou rozhodli zápas. V závere bieli ešte zdramatizovali gólom na 4:5 ale na viac sa už nezmohli.
(Žižo)

6 : 6

      vs       7. sep 2021

Pred zápasom sa nelosovalo, pretože to bol prvý zápas po prázdninovej prestávke a v zostave sa objavili až traja noví náhradníci. Rozdelenie hráčov do tímu bolo približne rozvnomerné. V priateľskom duchu sa niesol aj zápas, v ktorom mali o niečo navrch bieli ale nakoniec sa mužstvá rozišli s priateľským nerozhodným výsledkom.
(Žižo)

Prihlásenie

Sign-In

Neviem heslo

Predplatné

Platí sa 2 € za zápas.

Nízky zostatok:
–  Roman: -20 EUR
–  Marian: -16 EUR
–  PetoG: -8 EUR
–  Sub2: 0 EUR
–  Sub3: 0 EUR
–  Sub1: 0 EUR
–  Pišta: 2 EUR
–  Mišo: 2 EUR
–  Paťo: 2 EUR
>  všetci hráči

Pravidlá

Aktuálne pravidlá boli odsúhlasené dňa 18.6.2019.

>  plné znenie pravidiel